امروز: دوشنبه 29 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت کشت بدون شخم

پاورپوینت کشت بدون شخم دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 67 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 277 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 27

کشت بدون شخم خاکورزی لوازم مناسب برای شخم زنی خاک شخم کم یا بدون شخم در کشاورزی ارگانیک

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

تاریخچه ای کوتاه از خاکورزی

کشت اولیه بدون خاکورزی

توسعه و پیشرفت در اروپا

روشهای شخم كم یا بدون شخم در كشاورزی ارگانیك

لوازم مناسب برای شخم زنی خاك

منابع

چکیده

عدم خاكورزی و خاكورزی كاهش یافته از زمانهای قدیم بوسیله افراد بومی استفاده می شده است، زیرا بشر نیروی بازوی كافی برای كشت در هر ناحیه زمین زراعی را به كمك دست نداشت. برای مثال مصریان قدیم و اینكاها در آندوی آمریكای جنوبی از تكه چوبی برای سوراخ كردن زمین و قرار دادن دانه با دست درون خاك شخم نشده، استفاده می كردند. در كشاورزی پیشرفته و مكانیزه، كشت بدون خاكورزی از مدتها پیش امتحان شده است. ولی تا زمان ظهور علف كشهای جدید، این شیوه مورد استفاده عملی قرار نگرفته بود.

بر اساس نوشته فیلیپس و فیلیپس (1984 )، در اواخر دهه چهل، همزمان با معرفی تنظیم كننده های رشد گیاه، در طول جنگ جهانی دوم، روش خاكورزی كاهش یافته، مورد توجه قرار گرفت. كلینگمن  دركارولینای شمالی در اواخر سال 1940، انجام عملیات كشاورزی بدون خاكورزی را گزارش داد.

در سال 1951، ك.س.بارونز  و ج.اچ.دیویدسون  و سی.دی.فیتزگراد  ، از شركت شیمیایی Dow، كاربرد موفق روشهای بدون خاكورزی را گزارش دادند. در دهه 1960، ام.ای.اسپراگو  در نیوجرسی، گزارش داد كه برای احیای مراتع از مواد شیمیایی به جای خاكورزی استفاده كرده اند. ال.ای.پورتر  از نیوزلند در اوایل دهه 1960، در مورد توت فرنگی بدون خاكورزی گزارش داد و به دنبال آن، ای.ای.ام هود  و آر.اس.ال جیتر  در تپه های جیلات انگلستان در مورد كشت غلات دانه ریز بدون خاكورزی گزارش دادند.با اختراع علف كش پاراكوات در سال 1955 و توسعه تجاری آن در سال 1961، شركت شیمیایی امپریال (ICI ) و دیگران به پژوهشهای زیادی در مورد كشت بدون خاكورزی در انگلستان و ایالات متحده و دیگر جاها اقدام كردند. در سال 1961 و1962 مزارع نمایشی در چندین مزرعه ایجاد شد. این مزارع نمایشی، هری  و لارس یانگ  را از هرندون در ایالت كنتاكی بر آن داشت تا فناوری جدید را در مزارع خود امتحان كنند و اولین مزرعه مكانیزه در دنیا كه از تولید محصول با روش بدون خاكورزی مدرن استفاده می كنند را به نام خود ثبت كنند.

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : کشت بدون شخم , خاکورزی , لوازم مناسب برای شخم زنی , خاک شخم کم یا بدون شخم در کشاورزی ارگانیک

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر