امروز: دوشنبه 29 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

مهندسی پی ترجمه 8 ص

مهندسی پی ترجمه 8 ص دسته: عمران
بازدید: 68 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1936 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 8

مهندسی پی ترجمه 8 ص

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

مهندسی پی ترجمه 8 ص

عنوان صفحه

شبیه سازی شبكه جریان ................................................................................3

خطوط هم پتانسیل .......................................................................................4

خطوط جریان .............................................................................................4

كانال های جریان .............................................................................................5

مقدار جریان ......................................................................................................6

فشار up lift .......................................................................................................6

محدودیت ها ....................................................................................................6

نتیجه گیری ......................................................................................................7

شبیه سازی شبكه جریان :

تراوش جریان از طریق واسطه ایزوتروپیك تحت شرایط پایدار توسط معادله لاپلاس به صورت ‎‎زیر توصیف می شود .

x 2)+(δ2 h/δy2) +(δ2h/δz2)=0 δ h/ ( δ2

معادله فوق یكی از اساسی ترین معادلات دیفرانسیل شناخته شده در ریاضیات می باشد . یك راه حل نموداری برای این معادله چیزی است كه به عنوان شبكه جریان شناخته شده است .

یك شبكه جریان در حقیقت رسم خطوط هم پتانسیلی است كه خطوط جریان را قطع می كند .برای رسم شبكه جریان ، خطوط هم پتانسیل و خطوط جریان باید از قوانین معینی پیروی كنند . مثلا" خطوط جریان و خطوط هم پتانسیل در نقطه برخورد باید عمود بر هم باشند . ناحیه بین دو خط جریان مجاور هم ، یك كانال جریان نامیده می شود . یك شبكه جریان از حل معادله دیفرانسیل لاپلاس بدست می آید .

قبل از به كار گرفته شدن كامپیوترها و روش های عددی از قبیل تجزیه و تحلیل جزئی محدود ، شبكه های جریان اغلب تنها روش موجود برای حل مسائل تجزیه و تحلیل تراوش یا نشت بودند .

اكثر متن های كتاب هایی كه بخشی در مورد تراوش و نشت دارد ، درباره چگونگی ساخت و تفسیر شبكه های جریان صحبت می كند . با وجود سادگی ظاهری ، ساخت شبكه جریان دقیق كه كل خواسته ها را برآورده سازد، كاری دشوار می باشد . ولی اكنون كه كامپیوتر ها و نرم افزار ها در دسترس هستند تكیه بر راه حل های دیفرانسیلی برای معادله لاپلاس شبكه جریان ضروری نیست . و راه حل های عددی كار ساخت شبكه جریان را بسیار ساده كرده است . برای مثال شبكه های جریان برای ساخت stratigraphy پیچیده یا هنگامی كه هر دو جریان اشباع شده و اشباع نشده وجود داشته باشد یا هنگامی كه جریان موقتی است ، تقریبا" غیر ممكن می باشد .

با یك نرم افزار مانند Seep-W این حالت ها می تواند به آسانی در یك تجزیه و تحلیل نشت در نظر گرفته شود . Seep-W یك شبكه جریان حقیقی ایجاد نمی كند زیرا شبكه های جریان تنها برای موقعیت های خاص می تواند ایجاد شود . ولی به هر حال بسیاری از اركان شبكه جریان را محاسبه می كند كه برای تفسیر نتایج در زمینه اصول شبكه جریان ، مفید هستند . برای مثال خطوط جریان باید تقریبا" عمود بر خطوط هم پتانسیل باشند. اَشكالی مانند این ، یك نقطه كنترل برای قضاوت روی نتایج Seep-W نشان می دهد . این فصل حالت های ساده ای را بیان می دارد كه برای آن یك شبكه جریان تقریبی می تواند ایجاد شود . همچنین مثال هایی نشان داده شده كه برای آنها ایجاد شبكه جریان ممكن نیست .

خطوط هم پتانسیل :

Seep-W بر اساس هد كلی هیدرولیكی فرموله شده است . خط تراز هد كلی ،معادل خطوط هم پتانسیل می باشد ، بنابراین خطوط هم پتانسیل می تواند به وسیله ایجاد منحنی هایی از خطوط تراز هد كلی كشیده و نشان داده شود . خطوط تراز كلی با خطوط هم پتانسیل در شبكه جریان معادل است . در شكل (8-1) هشت افت پتانسیل هر یك به عرض یك متر وجود دارد .

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : مهندسی پی ترجمه 8 ص , مهندسی پی ترجمه , دانلود مهندسی پی ترجمه , مهندسی پی , بررسی مهندسی پی ترجمه , تحقیق مهندسی پی ترجمه , تحقیق و بررسی مهندسی پی ترجمه , تحقیق در مورد مهندسی پی ترجمه , تحقیق و بررسی در مورد مهندسی پی ترجمه , ترجمه مهندسی پی , پی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر